Sunum ve Söyleşi- Balkan Çeşitlemeleri 1- Uğur Umay

18 Eylül 2014 Perşembe saat 19:00 da bu güzel sunumu izlemek üzere tüm fotoğraf severleri ANFAD'a bekliyoruz.

Balkan


Sunum ile ilgili ayrıntılar "yazının devamı" nda

M.Uğur Umay, Fotoğraf Gösterisi
BALKAN ÇEŞİTLEMELERİ Bölüm-I

Türk Fotoğraf Sanatının Antalya'da yaşayan genç temsilcilerinden M. Uğur Umay, 18 Eylül 2014 Perşembe günü, saat 19:00'da, Balkan Çeşitlemeleri isimli projesinin gösterisi ile ANFAD' a konuk oluyor.

2010 yılında hazırlamaya başladığı yolculuk serilerinin sonuncusu olan Balkan Çeşitlemeleri Bölüm-I; üç yıl sürecek uzun soluklu bir projenin ilk ayağı.

Umay'ın ilk olarak Hırvatistan'ın orta çağ kenti olan Dubrovnik şehrinde başlayan yolculuğu, Karadağ'ın efsane kıyı şehri olan Kotor'a doğru devam ediyor. Bosna-Hersek sınırları içinde Kraviçe Şelalelerinin etkileyici panoramasını kaydeden fotoğrafçı, Mostar şehrinden dinamik karelerle yoluna devam ediyor. Başkent Saraybosna'nın şehir dokusuna dair görüntüler tüm canlılığı ve gerçekliği ile projenin son şehri olarak objektife yansıyor.

Fotoğraf gösterisinin ardından, Umay'ın Dubrovnik Teleferik Kulesinin zirvesinden kaydettiği 245 megapiksel büyüklüğündeki "Dubrovnik Old City Panoraması", şehir yapısını ve detaylarını incelenmek üzere fotoğraf severlerin beğenisine sunulacaktır.

Sanatçıya dair özgeçmişe ulaşmak için:

www.digitalfoxy.com/biyografi.pdf