Gezi-İzlenim-Sagalassos-Mamak Beldesi

02 Ekim 2011 pazar 45 kişiyle gerçekleştirdiğimiz Ağlasun gezisi günün şartları çerçevesinde verimli geçti sayılabilir..
Bucaktan bizlere katılan "Bucak Fotograf Sanatçıları Platformu" üyeleriyle ilk durağımız Ağlasunda çay ve kahvaltı molası verdik.Zaman yitirmeden Sagalassos'a ulaştık.
Ören yerine tripod sokma-sokmama savaşını ören yeri bekçisi kazandıktan sonra ören yerini olanakların elverdiği ölçüde fotograflayarak öğle saatlerine kadar sürdürdük.

ANFAD ve Antoninler Çeşmesi
Sagalassos'dan sonra Bucaklı dostlarımız İlker Oflaz,İbrahim Çitekçi ve Bekir Üresin'in önerileri ile yakın bir mekanda öğle yemeklerimizi yedik.
Yakın çevrede toprak kaplar üreten atelyelerin varlığını biliyorduk,ancak bugüne dek hiç gitmemiştik.Yine Bucak Fotoğraf Sanatçıları Platformu kılavuzluğunda yakındaki Mamak beldesine geçtik.Beldeye vardığımızda çalışmakta olan toprak kap ustası Cüneyt Usta'nın atelyesine misafir olduk.Mekanın ve ışığın izin verdiği ölçüde fotoğraflamaya çalıştık.Bizlere katlanan,fotoğraf almamız için yorulan Cüneyt Ustaya çok teşekkür ediyoruz.


Dönmek için belde içinde aracımıza giderken beldenin belediye başkanı Sayın Yücel Çetiner hepimize hoş bir kahvehanede çay ikram etti.Mamak beldesinin halkı da hiç ummadığımız bir şekilde fotoğraflarımıza yardımcı oldu.Hoşgörülerinden ötürü Mamak köylülerine ve belediye başkanları Sayın Yücel Çetiner'e sonsuz teşekkürler ediyoruz.