Tire - Birgi 19-20 Kasım 2016

Değerli ANFAD Dostları.

Oldukca hesaplı diyebileceğimiz bir TİRE - BİRGİ gezisi hazırladık. Cuma akşamı 18 Kasım 2016 Saat 01.00 de, Samanyolu Pastanesi arkasından hareket edeceğiz (bu saatte kesinlikle hareket edilecektir)

Anfad-Afiş-19-20-KASIM-2016-TİRE--.BİRGİ

19 Kasım Cumartesi sabahı TİRE’ye ulaşmayı hedefliyoruz, Sabah kahvaltımızı TİRE’de tarihi mekanların içinde yapacağız ve TİRE Merkez de fotoğraflarımızı çekmeye devam edeceğiz. Bu arada otel ile görüşüp Odalarımız eğer hazır ise otele eşyalarımızı bırakıp şehir gezimize devam edebiliriz, eğer otelimiz henüz hazır değil ise Öğle yemeğimizi biraz daha yüksek bir mekan olan Kaplan Restaurant ta TİRE’nin lezzetlerini tadabiliriz, ve Kaplan köyünü gezip otele yerleşebiliriz.

_MG_3349

12559069

_MG_3349

Otel konaklama ücretleri:

TİREM OTEL

İki kişilik oda da Tek kişi Oda kahvaltı 90,00 TL

İki kişilik oda da İki kişi Oda kahvaltı 125,00 TL

Üç kişilik oda da Üç kişi Oda kahvaltı 150,00 TL

Dört kişilik oda da Dört kişi Oda kahvaltı 200,00 TL

Gülcüoğlu KONAK

İki Kişilik Oda da iki kişi fiyatı 102,00 TL

TİRE’de fotoğraflayabileceğimiz mekanlar:

TİRE sokaklarını ve TİRE’de bulunan (Key Müzesi, Tire Müzesi, Ağa Camii, Emir Ali Hanı, Bedesten, Kutu Han, Bakır Han, Çöplen Han, Yahşi bey Külliyesi, Tahtakale Hamamı, Tire pazarı, El Sanatları Çarşısı, Karakadı Külliyesi, Molla Çelebi Camii, Ulu camii) gibi mekanlar fotoğraflanabilir.

Akşam yemeği için TİRE’ye özgü bir mekanda yine TİRE yemeklerini tadabiliriz.

Yemekten sonra gece pozlama için TİRE sokakları gezilebilir, isteyen otele çekilip istirahat edebilir.

20 Kasım 2016 Pazar günü Otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra BİRGİ’ye hareket edeceğiz.

Gün boyu BİRGİ sokaklarında ve tarihi konaklarda fotoğraf çekilebilir, detay ve mekan çok verimli, Sıcak kanlı BİRGİ halkı ile de portre çalışmaları yapılabilir.

BİRGİ’de fotoğraflayabileceğimiz mekanlar (Çakır Ağa Konağı, Aydınoğlu Mehmet Bey Camii, Aydınoğlu Türbesi, Küp Uçuranlar Kulesi, İmam-ı Birgivi, Karaoğlu Camii ve Şadırvanı, Aydınoğlu Hamamı, Dervişağa Medresesi, DervişAğa Camii, Derviş Ağa Hamamı, Sakallı (Kırkkızlar Hamamı, Ümmü Sultan Türbesi (Sultan Şah), Kerim Ağa Konağı, Su Terazisi, Güdük Minare Mescidi, Bıçakçı Esseyit Hacı Ağa Çeşmesi, İmam-ı Birgivi Medresesi, Sadıkoğlu Konağı, Sarıberber Medresesi, Gazi Umur Bey Anıtı, Çekül Evi, Demirli Mağaza, Taşpazar Çeşmesi, Demir Baba Çeşmesi, Kazım Dirik (Paşa) Çeşmesi, Çarşı Çeşmesi, Kale medresesi, Ak Mescit Çeşmesi

_MG_3329

_MG_3229

_MG_3225

_MG_3134

Öğlen yemeğinde herkes yine istediği gibi yemek organizasyonu yapabilir, isteğe göre toplu bir şekilde de yemeğimizi yiyebiliriz.

20 Kasım 2016 Pazar günü akşamı gün batımından sonra ANTALYA’ya geri dönüş için hareket edeceğiz. Takribi hareket saatimiz 17.00 olabilir ANTALYA’ya saat 12.00 gibi ulaşmayı hedefliyoruz.

Katılımcıların bu etkinliği "BİR TURİZM FİRMASINDAN SATIN ALINAN PAKET PROGRAM" anlamında değerlendirmemelerini ve beklentilerini bu yönde geliştirmemelerini önemle rica ediyoruz.

Bu etkinlik 16 kişi ile sınırlıdır. Kişi başı araç bedeli “ön ödeme” olarak 100.00-TL. 17 KASIM 2016 çarşamba, Saat 20:00 ye kadar, her Perşembe Saat 18:00-20:00 arası dernek merkezine veya Pazar günü hariç her gün Saat 10:00 17:00 arası Artı Grafik (Mehmet Boyacı) işyerine bırakılmalıdır.

“Ön ödeme” verip de gezimize katılmayı son anda iptal eden arkadaşlarımızın “ön ödemeleri” iade edilmeyecek, gezi araç ücretinden katılımcıların payından düşülecektir.

Dernek Üyelerimizden %10 gezi ücretinden düşülecektir.

Formu doldurduğu halde ulaşım bedelini zamanında bırakmayan kişilerin katılımları kesinlikle onaylanmayacaktır.

Oluşacak tereddüt ve sorularınız için 0532 462 04 86 numaralı telefondan her zaman arayabilirsiniz.