Geleneksel 5.ANFAD Pikniği-29.12.2013 Pazar-Kumköy Ormanı

Değerli Arkadaşlar,
Artık geleneksel olan, "ANFAD Pikniği" ni bu yıl 29 Aralık 2013 Pazar günü yapacağız.

Bu yıl piknik mekanını değiştirelim istedik. Hepinizin beğeneceği ancak çoğunuzun bildiği ama gitmediği bir orman alanında güzel bir gün geçireceğiz.
Kumköy sahilindeki Fıstık Çamı Ormanlarında buluşacağız.

Önceki yıllardaki gibi bu etkinliğe yine herkes katılabilir. İster özel aracıyla, ister ANFAD otobüsüyle. Etkinlik bireysel olarak herkese açıktır.
Günü geçireceğimiz alan denize 100m. Fıstık çamı ağaçlarının altında yeşil çimenlerin üstü. Havanın önceki yıllar gibi soğuk olmayacağını umuyoruz. Fotoğraf çekmek ve yürümek için çok seçenek var. Aksu Çayı hemen yanımızda. Acısu Çayı hemen doğumuzda. Balıkçılar, balıkçı motorları, doğa, balıkçı teknesi yapan ustalar fotograflanmayı bekliyor.

Önceki yıllara göre eksilerimiz var. Tuvalet için tertemiz tüm orman emrinizde. Bir de suyumuzu yanımızda getireceğiz. Gün kısa olduğu için bunların sorun olmayacağını umuyoruz.
Bu mekanda ateş yakacak odun yok. Odun temin edebilirsek yakarız. ANFAD olarak bir veya iki büyük mangal getireceğiz.
Olabildiğince ayrı sofralar kurmamaya gayret göstereceğiz. Amacımız kaynaşmak.
Her katılımcı,
- Kullanacağı teli,
- Altına sereceği örtüyü,
- Kullanacağı içme suyunu,
- Yiyeceğini ve içeceğini
eksiksiz getirmeli. Havanın durumuna göre gerekli giyeceklerinizi yanınıza almalısınız.
ANFAD otobüsü ile gidecek olanlar için, Aksu da durup kısa bir alış veriş molası verebiliriz. Yine de ihtiyaçların önceden ayarlamasını öneririz.
Hareket yerimiz her zamanki gibi Samanyolu Pastanesi arkasıdır.
Hareket saati 08:00.. Günler kısa olduğu için geç kalmaya gerek yok. Fotograf çekmek için de zaman ayırmalıyız.

Harita da yöreye giden yol işaretli. Hareket yerimizden orman alanına kadar 40km. Yine de yol boyunu yazalım.
Samanyolu Pastanesinden 100.Yıl Bulvarına çıkış. Mevlana kavşağından Çevre yoluna ve Tek kavşağı üzerinden Serik yoluna geçiş. Aksu dan sonra Yukarıkocayatak ve Aşağıkocayatak kavşağından Aşağıkocayatak yönüne (deniz yönüne-güney yöne,gidiş yönünde sağa) dönüş ve yol denize kadar götürür. Aşağıkocayatak kavşağından sonra özel araçları ile gelecek olanlar için bazı köşelere ANFAD ifadeli yön tabelaları koyacağız. Özel araçlarla gelecek olanlar istedikleri saate gelebilir veya ANFAD otobüsünü takip edebilirler.
Bu yol boyunun herhangi bir yerinden otobüse binmek isteyen arkadaşlar, bekleyecekleri noktayı net olarak katılım formuna yazmalıdırlar. Bisikletle ulaşacak olan arkadaşlar olabilir. Aksu çayının batı kenarından karşıya sandal-tekne bulabilirler.