Foto Safari/ Burdur-Yeşilova Köyleri/ 30 Kasım 2014 Pazar

30 Kasım 2014 pazar Burdur'un Yeşilova kasabasının doğu köylerini dolaşacağız.

Saat 06:00 da her zamanki toplanma yerimizden (Samanyolu Pastanesi arkası) hareket edeceğiz.

Korkuteli de sabah kahvaltısını takiben Tefenni- Karamanlı- Yeşilova yönünde yolboyunca fotoğraflar çekerek Yeşilova ya varacağız. Kısa bir alışveriş molasından sonra köy yollarına gireceğiz.

Adsız

Sırasıyla Karaatlı, Bayırbaşı, Çuvallı, Gençalı ve Sazak köylerini ziyaret edeceğiz. Zamanımız olursa Yarışlı köyüne de geçeriz. Yarışlı Gölünün sazlık kıyısına kadar gideceğiz.

Dönüşü Yeşilova ya uğramadan Çeltek, başkuyu ve bedirli köylerinden geçerek yapacağız.

Yeşilovanın batı tarafına yani Salda Gölü tarafına defalarca gittik. Bu tarafa ilk kez gideceğiz. Bir şekilde keşif gibi olacak. Fotograf konusunda mutlu olursak aynı yöreye kar mevsiminde de geliriz.

Köylerde yemek bulma imkanı olmayacağını düşünerek Yeşilovada yapacağımız kısa alışveriş molasında öğle yemeği niyetine bir şeyler alınması önerilir.

Korkuteli üzerinden yapacağımız dönüşte Korkuteli de akşam yemeği için mola vereceğiz. Tabii menu de meşhur şiş ve piyaz olacak.

Bu gezi bir turizm firması tarafından organize edilecek ve katılım 20 kişi ile sınırlı olacak. 28 Kasım 2014 Cuma günü katılım listesini firmaya vereceğiz. Bu anlamda bu tarihe kadar katılımlar kesinleşmeli ve iptaller yapılmalıdır.

Yolboyu; Samanyolu Pastanesinden hareket (saat 06:00 da), Teoman Paşa Caddesi, Falez Kavşağı, Migros Kavşağı, Otogar Kavşağı, Kezpez Kavşağı ve Korkuteli yolu şeklinde olacaktır. Bu yolboyu üzerinde alınmak isteyen katılımcılar aracı bekleyecekleri yeri tam olarak bildirmelidirler.

dolu rezervasyon