Foto Safari - Zerk Köyü-Selge - 24 Mart 2013

Mart fotograf gezimiz Köprüçay yaylarında olacak.
Antik Selge Kenti nin bulunduğu Zerk (Altınkaya) Köyüne gideceğiz.
İlginç kaya oluşumları, bu oluşumlar arasında yapılmış evler, çobanlar ve tarih-arkeoloji hep bir yerde olacak.
Devam eden ödüllü yarışmalara yeni fotograflar üretileceğinden eminiz

Zaman ve ışıktan fazlası ile yararlanmak için saat 07:00 de Samanyolu Pastanesi arkasından hareket edeceğiz.
Aksu çıkışında kısa bir kahvaltı molasından sonra hiç durmadan Köprüçay'ı izleyerek Büğrüm Köprü kaynaklarında kısa bir mola daha vereceğiz.
Kaynaklardan sonra ilginç kaya oluşumları ve ender Selvi ormanları başlayacak.Bu yol boyunca ilginç bulduğumuz her yerde fotograf çekebiliriz.
Zerk Köyüne vardıktan sonra da dönüş saatine kadar serbest zaman.
Zamanlı bir dönüş yapabilirsek, Karabük Köyünde açık bir restoranda akşam yemeği niyetine birşeyler yiyebiliriz.

Öncelikle günümüzü geçireceğimiz alanda öğle yemeği yeme şansımız yok. Bu anlamda arkadaşların gün boyu aç kalmamaları için tedarikli olmaları gerekir. Günlük yiyecekleriniz yanınızda olmalı. Kahvaltı yapacağımız yerden de alabilirsiniz. Köyde gözleme yapan bir yer bulursak ve ayarlayabilirsek ayrıca bildireceğiz.
Zerk Köyü 1150m yüksekliktedir. Arkası Bozburun Dağıdır ve estiği zaman serin olur. Antalyada güzel bir havada başlayacak yolculuk, burada soğukta devam edebilir. Tersi de olası. Bu anlamda giysilerinizin her hava koşuluna uygun olmasını öneririz. Abartısın fazladan yağmurluk ve polar iyi olacaktır. Gezi tarihine yakın günlerde güncel hava durumunu bir akşam öncesine kadar bildireceğiz.

Yukarda belirttiğimiz gibi araç saat tam 07:00 de yürüyecektir. Geç kalıp erken gelen arkadaşlarımızı bekletmek hiç hoş olmuyor.
Araç yol boyu; Samanyolu Pastanesi, Güllük Kavşağı, Şarampol Kavşağı, Mevlana Kavşağı, Toptancı Hal Kavşağı, Çevre Yolu ve Tek Kavşağı. Bu yol boyundan alınmak isteyen arkadaşlar katılım formlarına alınmak istedikleri noktaları ayrıntılı yazmalıdırlar. Dönüş, sapmaksızın aynı yol boyundan olacaktır.

Katılım için aşağıdaki katılım formunu eksiksiz doldurunuz. Zamanında olmak üzere olası iptalleriniz için aynı formu kullanabilirsiniz.
Sorularınız olursa 0533 934 34 72 nolu ANFAD telefonunu arayabilirsiniz.