Foto Safari/ Kovada-Yalvaç-Eğirdir/ 22-23 Mart 2014

Mart 2014 fotograf gezisini Yalvaç'a yapıyoruz.
Gezimiz ikigün, bir gece konaklamalı olacak.
Kovada Gölü'nün güzelliklerini, Yalvaç yolu boyunca ratlayacağımız değerleri, yalvaç'ın ilginç konularını ve Eğirdirin yol boyu güzelliklerini fotograflayarak gezimizi başlatıp bitireceğiz.
Doğal olarak ağırlık yalvaç olacak.

Yalvac 2 Yalvac 3

Etkinlik ayrıntıları ve katılım için "yazının devamı" nı okuyunuz.

22 Mart Cumartesi sabah saat 05:00 de Samanyolu Pastanesi arkasından hareket edeceğiz.
Eski Isparta yolu üzerinden Kovada Gölü ilk durağımız. Burada kendi getirdiğimiz malzemelerle kahvaltı yapmak ve fotograf çekmek için iki saat kadar mola vareceğiz. Yalvaç yönüne doğru yol boyu fotograf bulursak değerlendireceğiz. Öğle gibi Yalvaç'a ulaşmayı umuyoruz. Kısa bir yemek molasndan sonra Yalvaç içinde fotograf için gezecek ve uygun olursa deri imalathanelerine gideceğiz.
Akşama doğru geceleyeceğimiz Yalvaç Uygulama Oteline geçeceğiz. Akşam serbest zaman. Yemek ve fotograf için herkes kendine göre hareket edebilir.

23 Mart Pazar sabah, kahvaltıdan sonra otelden ayrılacağız ve hızlı bir şekilde Yalvaç' ın dünyada tanınmasına neden olan "Psidia Antiokheia" kentini gezeceğiz.

Yalvac 4 Yalvac 1


Antik kent gezisinden sonra zaman yitirmeden Eğirdir yolu üzerindeki mekanlar için Yalvaç dan ayrılacağız. Yol boyunca Eğirdir Gölü boyunca fotograf çekeceğiz. Öğle yemeği için Eğirdir en uygun yer. Belki biraz geç olacak ama öğle yemeğini Eğirdir de yiyeceğiz. Zamanımız olursa Eğirdir içinde de fotograf arayacağız.
Ve Antalyaya dönüş.

Antalya ya kaç gibi döneriz şimdiden bilemeyiz. Bu anlamda hiç kimse herhengi bir dönüş saati için kendini şartlamasın ve bu geziden sorumlu arkadaşları zorlamasın.
Bu bir fotograf gezisidir. Genel program yukarıdaki gibi olmakla birlikte fotograf mekanlarını çekiciliği ve yörelere ilgi bu programın aksamasına neden olabilir. Her katılımcı şikayetsiz bu tür durumları anlayışla şikayetsiz kabullenmelidir. Kimse etkinliğe bir turizm etkinliği olarak bakmamalıdır. Katılımcıların fotografa ilgi duyan arkadaşlar olmalarını tercih ederiz. Fotografcı olmayan katılımcılar yukarıdaki şartları kabullenmek ve uymak şartıyla bu geziye katılabilirler.

Bu etkinliğin organizasyonunu bir tur firması ile birlikte yapacağız. Bu anlamda sadece yol bedeli olan kişi başı 60.-TL. yi, tüm katılımcılar 15 Mart 2014 Perşembe saat 19:00 a kadar ANFAD a veya Artı Grafik e kesinlikle bırakmalıdırlar. Kayıt formu doldurmalrına rağmen bu bedeli bırakmayanlar geziye katılamayacaklardır.
Bu etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

Otel bedeli;
1 kişilik oda 30.-TL
2 kişilik oda 50.-TL.
3 Kişilik oda 70.-TL.

Otel ve diğer kişisel masraflardan her katılımcı kendisi sorumludur.

DoluRezervasyon