Foto Safari/Elmalı-Baranda Gölü

26 Haziran 2011 Pazar,Elmalı,İslamlar Köyü,Baranda yaylasında,baranda Gölü'ne gidiyoruz.
Yöremizin hemen hemen hiç bilinmeyen doğal güzelliklerinden olan Baranda Gölü,Elmalı-Kaş yolu üzerinde,İslamlar Köyü yaylasında.Göl kenarına araçlarla gidilecek kadar yolu elverişli.
Son günlerdeki yoğun yağışlar nedeniyle sınırlarının ötesinde dolu olan göl,doğa ve yaşam fotoğrafları için çok iyi bir mekan.
Çoban ailelerinin bu günlerde göl kenarındaki alacıklara yerleşmeye başlaması da fotoğraf zenginliğini arttırıyor.
26 Haziran 2011 Pazar saat 08:00 de Müze ve Uygulama Oteli arkasından hareket edeceğiz.
Hiç durmadan Elmalıya ulaşacak ve Söğütlü Kahve mahallesinde alışveriş,kahvaltı ve fotoğraf için 2(iki) saat mola vereceğiz.İlgiye göre bu zamanı arttırabiliriz.
Daha sonra İslamlar Köyüne geçeceğiz.İlginç tahıl ambarları olan bu köyde istenirse fotoğraf için durabiliriz.İslamlar Köyüne kadar yol boyunca da fotoğraf için elbette durulabilir.
Göl kenarına ulaştıktan sonra artık serbest zaman.
Göl kenarında yemek için herhangi bir tesis olmadığından herkes yiyeceğini getirecek.Yönetim olarak kömür ve mangal alacağız.Ateş sadece mangalda yakılacak.Herkes kendi sucuk ve ekmeğini getirsin.Yiyecekleri fazlaca almakta yayar var.O kadar kokuttuktan sonra çevrede yaşayan çobanları buyur etmemek olmaz.Çantalarınızda şekerlemeler veya basit,küçük oyuncaklar da olsun.Çocukların fotoğraflarını çekiyorsunuz,sizler mutlu oluyorsunuz onları da mutlu edin.Çay,kahve ve sıcak su için malzemeleri dernek olarak alacağız.Sizler sadece bardaklarınızı getirin.
Ayrıca bu fotoğraf etkinliği 20 kişi ile sınırlıdır.