Aphrodisias ve Yolboyu Köyler- 29 Mart 2015 Pazar.

29 Mart 2015 Pazar dünyaca tanınmış antik kent ve antik dünyanın en güzel heyleltraşlık okulu "Aphrodisias"a gidiyoruz.

Aphrodisias özellikle Roma çağında "Aphrodith"e tapınımı ile ünlenmiş bayındır bir antik kent ve günümüzde ise çok iyi korunmuş anıt yapıları ile Türkiye’nin en önemli arkeolojik yerlerinden biridir.

Aphrodisias, Tanrıça Aphrodit' e adanmış birçok eski çağ kentinin ortak adıdır ve ziyaret edeceğimiz bu kent "Aphrodisias" adlı kentlerin en ünlüsüdür. Anadolu'nun güneybatısında, eski Karia bölgesinde, günümüzde Aydın'ın Karacasu ilçesine bağlı Geyre Köyündedir.

Aphrodisyas ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Anfad-Afiş-29Mart2015-Aphrodisyas

Fotosafari Programının ayrıntıları ve katılım için "yazının devamı" nı okuyunuz.

Foto Safari programı basitce şöyle olacak;
Antalyadan hareketle Korkuteli de kahvaltı. Hiç durmadan (olağan dışı fotograf konularında durma dışında) Yola devam ve Serinhisar da çay, kahve ve ihtiyaç molası.
Yol üzerindeki köylerden Kızılcabölük te öğle yemeği ve fotograf molası. Yine yol boyu yakın köylere kısa ziyaretler ve Aphrodisias ziyareti. Müze kartlarınız yanınızda olmalı. En fazla 3 saat geçireceğimiz bu yerden ayrıldıktan sonra, Salda Gölü üzerinde Doğanbaba köyü ve burada çay, kahve ve fotograf molası. Daha sonra Korkuteliye hareket ve Korkutelide akşam yemeği ve Antalyaya dönüş.

Fotograf gezimiz 29 Mart 2015 Pazar günüdür.
Hareket yeri; Samanyolu Pastanesi arkası ve hareket saati kesinlikle ve beklemeksizin saat 06:00 dır.Tüm katılımcılar hareket yerinde zamanında bulunmalıdırlar. Yol boyu duraklardan katılımcı alınmayacaktır.
Bu fotograf gezisinin katılımcı sayısı en fazla 27 kişi olacaktır.
Kontenjan dolmadığı sürece son katılım ve iptal tarihi 26 mart 2015 Perşembe saat 17:00 dir.

dolu rezervasyon


Katılımcıların, gezilerdeki fotograf çekimleri ile ilgili aşağıdaki dosyayı okumalarını öneririz.

Anfad_Fotosafari