Foto Safari

Anfad_Fotosafari

Gölhisar- Salda Gölü/ 22 Ocak Pazar 2017

Değerli ANFAD Dostları.

Oldukça hesaplı diyebileceğimiz bir Gölhisar (Kbyra Antik kenti) - Salda Gölü gezisi hazırladık.
22 Ocak 2017 Pazar günü Her zamanki gibi yine Samanyolu Pastanesi arkasından Saat 06.00 da hareket ederek gezimize başlamak istiyoruz. (bu saatte kesinlikle hareket edilecektir).

Anfad-Afiş-22Ocak2017-Gölhisar-salda

İlk Durağımız kahvaltı için Korkuteli veya Söğüt olacak. Hızlı bir sabah kahvaltısından sonra Gölhisara doğru hareket edeceğiz. Gölhisarda KIBYRA ANTİK KENT’i gezdikten sonra, Öğle yemeği için zaman ve mekanın en uygun olduğu saatte yemeğimizi yiyebiliriz.

gladyatorler-sehir-kibyra-11

Kibyra_4_KaramanliBiz

5c8ece6f9aa27dccae39ef5ededd2503_big_r

5(197)

Öğle Yemeğinden sonra Salda Gölüne hareket edeceğiz, Salda gölünün etrafında Manzara ve doğal hayatı fotoğraflayıp Gün batımını burada yapmak istiyoruz. Sonra yine Korkuteli üzerinden Antalya ya döneceğiz.

Eğirdir Gölü ve Çevresi 11 Aralık 2016 Pazar

Değerli ANFAD Dostları.

Oldukça hesaplı diyebileceğimiz bir Kovada Gölü Milli Parkı- Eğirdir Gölü ve Çevresi gezisi hazırladık.

Anfad-Afiş-11-ARALIK-2016-EĞİRDİR

Karacaören Barajı, Kovada Milli Parkı, Esinyurt Köyü, Gelendost, Yenice Köyü, Boyalı, Barla, Eğirdir’i yani Eğirdir gölü çevresini tüm gün boyunca tur atacağız, Yol boyu göl kenarında ve uğrayacağımız köylerde mekan ve portre kovalayacağız, Işık ve Gölge takip edeceğiz.
İlk Durağımız Karacaören barajı olacak, kahvaltı yapacağız, Kovada Gölü Milli Parkına ulaşıp fotoğrafladıktan sonra hiç vakit kaybetmeden Eğirdire doğru yola çıkacağız, Eğirdir gölünü Doğu yönünden takip edip, Esenyurt, Gelendost, Yenice, Boyalı, Barla ve Eğirdir yarımadasında gezimizi sonlandırmayı planlıyoruz.
11 Aralık 2016 Pazar günü erken saatte yola çıkıp zamanı iyi değerlendirmeyi planlıyoruz.
Her zamanki gibi yine Samanyolu Pastanesi arkasından Saat 06.00 da hareket ederek gezimize başlamak istiyoruz. (bu saatte kesinlikle hareket edilecektir)
Sabah kahvaltısı için yol üzerinde uygun gördüğümüz herhangi bir yerde Karacaören Barajı kenarında veya bir çay bahçesi veya bir köy kahvesinde mola verip, yanımızda getirdiğimiz yiyeceklerimizi çay eşliğinde paylaşabiliriz. :) Öğle yemeği için zaman ve mekanın en uygun olduğu saatte yemeğimizi yiyebiliriz. Gün batımını yaptıktan sonra geri dönüşümüz başlayacak ve Akşam yemeği için eğirdir gölünde mola verebiliriz veya isteğe göre Antalya ya dönüşe geçebiliriz.

Tire - Birgi 19-20 Kasım 2016

Değerli ANFAD Dostları.

Oldukca hesaplı diyebileceğimiz bir TİRE - BİRGİ gezisi hazırladık. Cuma akşamı 18 Kasım 2016 Saat 01.00 de, Samanyolu Pastanesi arkasından hareket edeceğiz (bu saatte kesinlikle hareket edilecektir)

Anfad-Afiş-19-20-KASIM-2016-TİRE--.BİRGİ

19 Kasım Cumartesi sabahı TİRE’ye ulaşmayı hedefliyoruz, Sabah kahvaltımızı TİRE’de tarihi mekanların içinde yapacağız ve TİRE Merkez de fotoğraflarımızı çekmeye devam edeceğiz. Bu arada otel ile görüşüp Odalarımız eğer hazır ise otele eşyalarımızı bırakıp şehir gezimize devam edebiliriz, eğer otelimiz henüz hazır değil ise Öğle yemeğimizi biraz daha yüksek bir mekan olan Kaplan Restaurant ta TİRE’nin lezzetlerini tadabiliriz, ve Kaplan köyünü gezip otele yerleşebiliriz.

_MG_3349

12559069

_MG_3349

Otel konaklama ücretleri:

TİREM OTEL

İki kişilik oda da Tek kişi Oda kahvaltı 90,00 TL

İki kişilik oda da İki kişi Oda kahvaltı 125,00 TL

Üç kişilik oda da Üç kişi Oda kahvaltı 150,00 TL

Dört kişilik oda da Dört kişi Oda kahvaltı 200,00 TL

Gülcüoğlu KONAK

İki Kişilik Oda da iki kişi fiyatı 102,00 TL

TİRE’de fotoğraflayabileceğimiz mekanlar:

TİRE sokaklarını ve TİRE’de bulunan (Key Müzesi, Tire Müzesi, Ağa Camii, Emir Ali Hanı, Bedesten, Kutu Han, Bakır Han, Çöplen Han, Yahşi bey Külliyesi, Tahtakale Hamamı, Tire pazarı, El Sanatları Çarşısı, Karakadı Külliyesi, Molla Çelebi Camii, Ulu camii) gibi mekanlar fotoğraflanabilir.

Akşam yemeği için TİRE’ye özgü bir mekanda yine TİRE yemeklerini tadabiliriz.

Yemekten sonra gece pozlama için TİRE sokakları gezilebilir, isteyen otele çekilip istirahat edebilir.

20 Kasım 2016 Pazar günü Otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra BİRGİ’ye hareket edeceğiz.

Gün boyu BİRGİ sokaklarında ve tarihi konaklarda fotoğraf çekilebilir, detay ve mekan çok verimli, Sıcak kanlı BİRGİ halkı ile de portre çalışmaları yapılabilir.

Perge,Aspendos,Side/23 Ekim 2016 Pazar

Perge - Aspendos - Side

Anfad-Gezi-23-11-2016-PengeAspendosSide

23 Ekim 2016 Pazar, Kumköy Acısu da gündoğumu fotoğrafladıktan sonra, Kahvaltımızı aksu da yapacağız ve ardından hemen Perge Antik Kent ziyareti yapıp, Aspendos tiyatrosu, Aspendos su kemerleri ve Aspendos köprüsünü fotoğrafladıktan sonra Manavgat da öğle yemeğimizi yiyeceğiz, Manavgat ve Oymapınar barajlarını gezip, gün batımını Side Apollon tapınağında yapacağız.

SuKemerleri

Perge01

Perge02

23 Ekim 2016 Pazar Saat 05:00 de Samanyolu Pastanesi arkasındaki toplanma yerimizden hareket edeceğiz. Gündoğumu çekeceğimiz Kumköy Acısu kıyısında gündoğumu fotoğraflarımızı çekeceğiz.


Köprü

Aksu da kahvaltı molası verip hemen Perge Antik kentini fotoğrafladıktan sonra, Aspendos Antik Tiyatroyu, Aspendos Su Kemerlerini ve Aspendos Köprüsünü fotoğraflayıp öğle saatlerinde Manavgat merkezde olmayı planlıyoruz.

Aspendos

Manavgat da öğle yemeğimizi serbest zamanda yedikten sonra Manavgat Barajı ve Oymapınar barajlarını ve yol kenarında gördüğümüz manzara, portre, mekan fotoğraflarını görüntüledikten sonra gün batımı için Side’ye hareket edeceğiz, Side’de Apollon tapınağı veya sahilde günbatımı fotoğraflarımızı çekip isteğe bağlı olarak gece dönüşte uygun bir mekanda akşam yemeği molasını takiben Antalya’ya ulaşmayı planlıyoruz.

Fotosafari- Akyaka (Muğla) 24-25 Eylül 2016

Değerli ANFAD Dostları.
Oldukça hesaplı diyebileceğimiz bir MUĞLA- AKYAKA gezisi hazırladık.Akyaka, Azmak Çayı, Gökova, Sakar Tepe Seyir Terası, Akyaka Milli Parkı, Akbük Koyu göreceğimiz yerler.Cuma akşamı 23 Eylül 2016 Saat 01.00 de, Samanyolu Pastanesi arkasından hareket edeceğiz (bu saatte kesinlikle hareket edilecektir)
24 MAYIS 2016 sabahı Akyaka sahilinde olmayı ve gün doğumunu fotoğraflamayı umuyoruz.
Konaklama için ilçe merkezinde bir otel ile ön görüşmelerimizi yaptık, (İKİ KİŞİ ODA KAHVALTI 150 TL) otelimizin merkezde olması sebebi ile ulaşım problemimiz olmayacağından isteyen arkadaşlarımız istedikleri gibi gün içinde program yapabilirler.
Cumartesi günü Akyaka bölgesinde gün boyu fotoğraflanacak yerleri görüntüledikten sonra öğle yemeği için istersek toplu bir yerde yemek yiyebiliriz veya herkes kendi istediği yerde öğlen yemeğini yiyebilir.

Anfad-Afiş-24-25-EYLÜL-2016-AKYAKA

Kızkalesi/ 28- 29 Mayıs 2016, Cts. Paz.

Değerli ANFAD Dostları.

Oldukça hesaplı diyebileceğimiz bir SİLİFKE gezisi hazırladık.

Silifke - Mut - Ermenek - Taşkent - Hadim - Bozkır - Akseki gezisinin ayrıntıları şöyle.

28 MAYIS Cumartesi Saat 22:00 da Samanyolu Pastanesi arkasından hareket. (bu saatte kesinlikle hareket edilecektir)

Anfad-Afiş-28-29Mayıs-2016-KIZKALESİ

29 MAYIS 2016 Pazar gün doğarken veya daha erken Silifke’ye ulaşmayı ve gün doğumunu fotograflamayı umuyoruz.

Silifke bölgesinde, KIZ KALESİ, ELAIUSSA-SEBASTE antik kenti, KORASION antik kenti, CENNET-CEHENNEM MAĞARALARI, SELEIKEUE ANTİK KENTİ ve AYATEKLA antik kentlerini görmeyi hedefliyoruz.

SİLİFKE’yi gezdikten sonra MUT yönüne hareket edeceğiz ve YERKÖPRÜ ŞELALESİNİ görüp daha sonra rotamızı ERMENEK kasabasına çevirip MARASPOLİ MAĞARASI, GERMANIKOPOLUS, DALINDES ve DOMITIPOLIS Antik kalıntılarını görmeyi planlıyoruz.

TAŞKENT’i ziyaret edip, HADİM YAYLASI’nı gördükten sonra BOZKIR’da fotoğraf kovalayıp, AKSEKİ’ye ulaşmayı hedefliyoruz.

Kapadokya/29-30 Nisan-1 Mayıs 2016

Değerli ANFAD Dostları.
Oldukça hesaplı diyebileceğimiz bir KAPADOKYA gezisi hazırladık.
İki tam gün fotograf, bir gece konaklamalı.

Anfad-Afiş-30Nisan2016-Kapadokya

Kapadokya gezisinin ayrıntıları şöyle.

29 NİSAN Cuma Saat 21:00 da Samanyolu Pastanesi arkasından hareket. (bu saatte kesinlikle hareket edilecektir)
30 NİSAN Cumartesi gün doğarken veya daha erken Göremeye ulaşmayı ve balonların kalkışlarını fotograflamayı umuyoruz.
Bu andan itibaren 30 NİSAN Cumartesi öğleden sonra otele ulaşıncaya kadar yöreyi dolaşarak ve fotoğraf çekerek günümüzü değerlendireceğiz.
Öğleden sonra otele giriş ve akşam yemeği için serbest zaman. Birlikte geçireceğimiz her gün için öğle ve akşam yemekleri, herkesin kendine göre olacak. Bunlarla ilgili herhangi organizasyon yapamıyoruz. Nerede bu iş için durursak oranın olanakları ile öğle ve akşam yemeklerimizi bireysel olarak alacağız.
Oda bedelleri otele girerken herkes kendi ödeyecek. Akşam kent içinde gece çekimleri yapabiliriz.
01 MAYIS Pazar Otelde erken yapılan kahvaltıdan sonra ayrılıp yine fotoğraf çekerek Antalya’ya dönüşe geçeceğiz.
Pazar gece Antalya ya ulaşmayı umuyoruz.

KOLAY-002

Foto Safari/ Karaman/ 26-27 Mart 2016

26-27 Mart Cumartesi-Pazar KARAMAN’a gidiyoruz.
Rotamız;
Gidiş rotamız: Antalya, Manavgat, Kızılağaç, Akseki, Yarpuz, Bozkır, Karaman.
Dönüş Rotamız: Karaman, Mevlana, Hadim, Sarıveliler, Karapınar, Alanya, Manavgat Antalya olacak.

Hareket yerimiz: Her zaman ki gibi Samanyolu pastanesinin arkasından Saat 06:00 da hareket edeceğiz.

Anfad-Afiş-26-27-MART-2016-KARAMAN

Manavgat ta kahvaltımızı yaptıktan sonra, Akseki yönüne hareket edeceğiz, Yol boyunca fotoğraf kovalayıp, Karaman’da Otelimize yerleşip, öğle yemeğimizi yedikten sonra Taşkale’ye hareket edeceğiz, takribi 45 dk sonra Taşkale’de olacağız ve burayı fotoğrafladıktan sonra tekrar Karaman’a döneceğiz ve Serbest zaman (Karaman da isteyen istirahat edebilir isteyen karaman içinde fotoğraf çekebilir)

hb_b_21114138_l-b 3160900-karaman-taskale
3c_ermenek_vadisi 47842798